Wydawnictwo Nowa Era, to nie tylko podręczniki oraz inne publikacje naukowe. To również organizator 4 edycji  największego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Popisz się talentem”. W tym roku uczniowie zastanowią się, co zwierzaki mają do powiedzenia. Sam pomysł konkursu, to niepowtarzalna okazja , aby spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość cudzymi oczami.  Czas zatem złapać za pióro i dać zwierzakom głos. Szczegóły konkursu zamieszczone zostały na stronie wydawnictwa w zakładce: dla rodzica/akcje i konkursy/ popisz się talentem lub wybieramy ikonę z treścią: „Daj zwierzakowi głos” umieszczoną na kolorowym plakacie promującym konkurs. Zainteresowanych proszę o zapoznanie się z treścią zadania konkursowego. Udział w konkursie jest bezpłatny i podzielony na dwie kategorie wiekowe: dla uczniów I-IV klasy oraz uczniów V-VIII klasy. W każdej z tych kategorii zostanie wyłonionych 15 opowiadań (czyli łącznie 30), które razem złożą się na pokonkursową książkę, pięknie ilustrowanego tomu, który uzyska ogólnopolską dystrybucję i promocję.

Chętnych, którzy podejmą się wyzwania, będę prosiła o potwierdzenie wzięcia udziału w konkursie poprzez kontakt z moją osobą. Napisaną pracę należ przesłać poprzez formularz zgłoszeniowy konkursu, wraz z podpisaną  zgodą rodzica/opiekuna na udział w konkursie (została zamieszczona na stronie jako dokument PDF.) do dnia 26 kwietnia 2020 roku do godz. 23.59 . Wcześniej pracę można jeszcze przekazać do weryfikacji, przesyłając ją na maila: misiak@sp38.katowice.pl. Należy pamiętać, żeby praca nie przekroczyła 2800 tysięcy znaków bez spacji (około 500 słów). W razie pytań proszę o kontakt poprzez dziennik elektroniczny.

Szkolny koordynator konkursu:

Magdalena Misiak