Aby poczuć magię świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy pojechać na jeden z najpiękniejszych  i najstarszych targów świątecznych   w Europie.
19 grudnia 2015 roku  w ramach szkolnego programu „Młodzi poznają Europę” nasze panie : M. Kurek i  K. Janowiec zabrały nas do Drezna. Opiekowały się nami też panie J. Chrobak i M.Czerny.
O godzinie czwartej rano wyruszyliśmy autokarem spod budynku naszej szkoły .
Gdy dotarliśmy do celu naszej podróży  pierwsze, co zobaczyliśmy to Fürstenzug, czyli Orszak Książąt.
Następnie udaliśmy się na spacer uliczkami miasta, którymi oprowadzali nas  profesjonalni przewodnicy. Nasze panie zadbały o to, abyśmy ćwiczyli język niemiecki dlatego jeden z przewodników – rodowity drezdeńczyk opowiadał nam historię miasta tylko w swoim rodzinnym języku.
Później przewodniczka – Polka zaprowadziła nas do niesamowitego miejsca – Muzeum Higieny.
Kiedy zrobiło się już  ciemno mogliśmy pójść  na najbardziej wyczekiwaną atrakcję wycieczki – Dresdner Striezelmarkt, na którym piękne dekoracje, błyszczące światła i niesamowite zapachy kusiły nasze oczy i nasze żołądki niesamowitymi widokami. Wszyscy byli zadowoleni, ponieważ to co tam zobaczyliśmy było nie do
opisania, bo trudno opowiedzieć jakie zapachy unosiły się w powietrzu, jak wspaniale smakuje saksoński  świąteczny strudel i gorąca czekolada z przyprawami korzennymi i bitą śmietaną, nie wspominając już o słynnych drezdeńskich kiełbaskach. Każdy z nas zgodnie stwierdził, że to naprawdę najpiękniejszy targ
świąteczny jaki kiedykolwiek widział.
Niestety wszystko co piękne kiedyś się kończy, po pięciogodzinnej jeździe zmęczeni, ale  z uśmiechem na twarzy dotarliśmy do domu.
Była to jedna z najlepszych wycieczek szkolnych, na której byłam.