Srebrny medal z Kadrowych Mistrzostw Polski i powołanie do Kadry Polski przywiozła ze Spały Natalia Ciesielska zawodniczka UKS ŹRÓDEŁKO KATOWICE i gimnazjalistka z „osiemnastki”.

Od środy do piątku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale podsumowano kolejną wielką akcję szkoleniową Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W tych dniach odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt z rocznika 2001, z udziałem kadr wszystkich szesnastu województw. Klub UKS ŹRÓDEŁKO KATOWICE reprezentowały dwie zawodniczki Natalia Ciesielska i Julia Magdziarz. Natalia jest uczennicą Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Nowary w Katowicach.

Podstawowym celem tych zawodów był przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego. Rywalizację oglądali przedstawiciele PZPS, trenerzy młodzieżowych kadr Polski i reprezentacji Polski Kobiet. Wyróżniające się i najzdolniejsze zawodniczki otrzymały powołania do Kadry Polski. Wybrane dziewczęta swoje pierwsze zgrupowanie kadrowe rozpoczną w dniach 02-08.11.2015r. w COS SMS PZPS Szczyrk.

Wiele spośród dziewcząt, które grają już w ORLEN Lidze rozpoczynały swoją wielką przygodę z siatkówką właśnie w Spale na TNO, gdzie zainteresowali się nimi trenerzy szczebla centralnego.

Ostatnie dni przed TNO dziewczęta spędziły w Szczyrku, gdzie przygotowywały się do Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Turnieje Nadziei Olimpijskich są bardzo ważne i potrzebne w polskiej siatkówce. Dla zawodniczek są pierwszym poważnym ogólnopolskim sprawdzianem i wielkim sportowym przeżyciem. W Spale miały okazję sprawdzić się w walce z najlepszymi z całej Polski.

Warto zaznaczyć, że w tym roku oprócz Natalii i Julii do Kadry Śląska otrzymały powołania również Zosia Człowiek i Martyna Cholewa.

Trenerką dziewczyn jest pani Ewa Ciesielska.

Gratulujemy!!!