Londyn – właśnie to miasto wybraliśmy jako nasz następny przystanek, w ramach szkolnego programu „Młodzi poznają Europę”.
14 października polecieliśmy do stolicy Wielkiej Brytanii, aby na własne oczy zobaczyć te wszystkie miejsca, o których tyle mówimy na lekcjach języka angielskiego.
Po wylądowaniu i pozostawieniu  naszych bagaży poszliśmy do Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Techniki. Zwiedziliśmy również Hyde Park, Marble Arch, Royal Albert Hall oraz Albert Memorial.  Późnym popołudniem wsiedliśmy do metro i ruszyliśmy do Woking, aby poznać nasze nowe „rodziny”.
Każdy z nas mieszkał u cudownych i otwartych ludzi, wspaniale było poznać rodziny o innej kulturze, czy wyznaniu. Poznawaliśmy tam ich obyczaje, rozmawialiśmy z nimi o polityce lub naszych zwyczajach.
Podczas tych kilku bardzo intensywnych dni zobaczyliśmy najważniejsze zabytki i miejsca w Londynie, m. in.: Camden Town, Oxford Street, Narodową Galerię Sztuki, Trafalgar Square, Big Ben, London Eye, Greenwich, City of London, China Town, Muzeum Wojny i o wiele więcej. Ciekawe były też codzienne przejazdy metrem, nawet najprostsze czynności sprawiały nam przyjemność.
Nie tylko zobaczyliśmy najważniejsze zabytki architektury angielskiej, wielkie dzieła malarskie, czy popularne dzielnice, ale również podszkoliliśmy nasze umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim.
Cała wycieczka była fantastyczna, ale to jedno słowo i tak nie odda energii i atmosfery wyprawy, jaka panowała przez cały pobyt.