W piątek 25 września po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. W tym dniu dla młodzieży szkolnej przygotowano szereg zabaw sportowych i atrakcji tanecznych.
Zmagania sportowe rozpoczęliśmy o godz. 9.00. Świetlicę zapełnili reprezentanci klas I rywalizujący w gre bocce, którą prowadził pan Dariusz Zemła. Tuż obok u pani Beaty Kornaś – Żabińskiej młodzież pokonywała tor przeszkód. Na sali gimnastycznej u pani Katarzyny Krakowczyk uczniowie rozgrywali między sobą „cztery ognie” systemem „każdy z każdym”. Zielone tereny przyszkolne to miejsce zmagań miłośników gry krokiet pod czujnym okiem pana Kamila Pache i praktykantki pani Eweliny Depty.
W kolejnych godzinach rywalizowały klas II, następnie III. Rozgrywki trwały prawie do godziny 12.00. Wyniki rywalizacji sportowej (suma zdobytych punktów z rozgrywek bocce, krokiet, tor przeszkód, „Cztery ognie”):

Klasy I:
I miejsce – klasa I b
II miejsce – klasa I d
III miejsce – klasa I a
IV miejsce – klasa I c

Klasy II: I miejsce – klasa II d
II miejsce – klasa II c
III miejsce – klasa II e
IV miejsce – klasa II b
IV miejsce – klasa II a

Klasy III:
I miejsce – klasa III c
II miejsce – klasa III a
III miejsce – klasa III b

Punktualnie o godz. 12.00 dziewczęta z klas sportowych w jednakowych strojach w rytmie muzyki zaprosiły wszystkich obecnych w szkole do rytmicznej makareny. W lekcje matematyki, języka polskiego i muzyki wprowadzono ćwiczenia śródlekcyjne. ważne było, aby wstać z krzesła i się poruszać. Aktywne dzieci lepiej przyswajają wiedzę i są bardziej skoncentrowane. Kolorowe korytarze wypełniły się młodzieżą tańczącą w rytm znanej melodii. Młodzież uczącą się na poszczególnych piętrach, zgodnie z założeniem organizatorów ubrała się odpowiednio w koszulki niebieskie, zielone i czerwone. Do kolorowego tłumu tańczących włączyli się również nauczyciele, dyrekcja szkoły i pracownicy obsługi.
Na dużej przerwie przygotowano kolejną niespodziankę. korytarzami zawładnęła zumba. Pełne pozytywnej energii dziewczynki z klas sportowych i III b rozgrzewały nas w tańcu. Akcentem kończącym całą rytmiczną zabawę były wężyki, kółka i popisy taneczne roześmianej i rozbawionej młodzieży. w rytm zumby zwiedziliśmy prawie każdy zakamarek naszej szkoły śledzeni „okiem kamery”.

Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w tym dniu i pokazali, że umieją się wspólnie bawić. Dopasowali się humorem i ubiorem tego dnia dając przykład naszej młodzieży. Myślę, że warto taki dzień powtórzyć.

Koordynator
Ewa Ciesielska