Zbliżamy się małymi kroczkami do zakończenia wspaniałej zabawy a zarazem i nauki związanej z ogólnopolskim konkursem czytelniczym Wielka Liga Czytelników.

Uczniowie, którzy otrzymali 10 sprawności czytelniczych (zaliczyli 10 testów czytelniczych), mieli możliwość zakwalifikowania się do etapu miejskiego konkursu, poprzez przystąpienie do testu kwalifikacyjnego . Po eliminacjach w grupie uczniów z klasy V – VII największą liczbę punktów otrzymali Alicja K. z klasy VI A, Michał K. z klasy V A oraz Emila P. z klasy VII A. Natomiast w grupie młodszych zawodników, bo z klas I -IV nie udało się wyłonić zwycięzców. Do drugiej z kolei dogrywki zakwalifikowali się Zosia Ż. Z klasy I B, Jakub G. z klasy III B, Julia Cz. oraz Hania J. Z klasy IV A. Etap miejski konkursu już 28 maja, poprzedzony próbnym etapem, który będzie miał miejsce 21 maja 2020 roku. Oczywiście za naszych zawodników trzymamy kciuki i życzymy im jak najwyższego miejsca na podium.

Szkolny koordynator konkursu:

Magdalena Misiak