Hałas jest jednym z czynników negatywnie wpływających na nasz organizm. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w szkole, gdzie poziom decybeli często warunkuje kwestie skupienia, koncentracji czy też wypoczynku śródlekcyjnego. Rozumiejąc znaczenie tego problemu, zamierzamy stworzyć przestrzeń, w której uczniowie będą mogli w spokojnej atmosferze i przy obniżonym poziomie hałasu poczytać, porysować, popisać, zjeść drugie śniadanie, pograć w grę planszową lub po prostu posiedzieć i popatrzeć w niebo. Dlatego od następnego wtorku w naszej szkole funkcjonować będę dwie Strefy Ciszy. Będą to wydzielone i częściowo odizolowane obszary korytarzy przy salach nr 48 (dla dzieci młodszych – klasy I – III) i nr 64 (dla dzieci starszych – klasy IV – VII). Strefa Ciszy objęta zostanie specjalnym regulaminem. Wstęp do tych rejonów szkoły będą miały wszystkie dzieci, które będą respektować regulamin. Na razie planujemy, że Strefy Ciszy obejmą dwie długie przerwy: po 4. i po 5. godzinie lekcyjnej. Jeśli projekt przejdzie przez okres próbny, ofertę relaksacyjnego spędzania tego czasu będziemy wzbogacać. Liczymy, że Strefa Ciszy znajdzie swoich wielbicieli wśród tych uczniów, którzy rzeczywiście potrzebują chwili wytchnienia, refleksji i uspokojenia myśli.