Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Katowicach została uruchomiona kolejna edycja Programu Edukacyjnego „Klikam i wiem”.

Klikam i wiem

Tradycyjnie, projekt adresowany jest do młodzieży szkolnej, a jego celem jest kształtowanie umiejętności korzystania z zasobów dostępnych na stronach internetowych statystyki publicznej. Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież ma okazję poznać działalność statystyki publicznej, wydawnictwa statystyczne i jednocześnie poszerzyć wiedzę o naszym regionie,  Polsce i Unii Europejskiej. Materiał został wzbogacony o pomocne wskazówki oraz ciekawostki statystyczne.

Na podanej stronie internetowej znajduje się krótki opis projektu oraz plakat, który w miarę możliwości prosimy wydrukować i umieścić na terenie szkoły. Ponadto projekt ten może być podstawą przeprowadzenia przez nauczycieli w Państwa szkole ciekawej lekcji z zakresu ogólnodostępnych zasobów informacji statystycznych.

Zapraszamy do skorzystania z naszego programu oraz z zasobów statystyki publicznej.

* * * *

Kontakt:

Śląski Ośrodek Badań Regionalnych

Owocowa 3, 40-158 Katowice (p.008)

tel. 32 779 12 34, 32 779 12 37

InformatoriumKCE@stat.gov.pl