W środę i czwartek nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień. Mogli się podczas nich dowiedzieć, dlaczego młodzi ludzie sięgają po używki i jakie mogą być tego konsekwencje. Prowadząca przekonywała , że „lans” jest krótkotrwały ale strat, jakie ponosi się przez uzależnienie, nie da się nigdy odrobić. Sami uczniowie dostrzegali, że uzależnienia to: „choroba a czasem śmierć”, „Problemy z prawem”, „marnowanie pieniędzy”, „utrata przyjaciół”. Najdobitniej konsekwencje zażywania opisał jeden z uczniów, który wymienił następujące scenariusze:

Budzisz się pod mostem bez kasy z limem na oku.
Budzisz się rano w jakimś aucie i nie wiesz, o co chodzi, a jakiś typek wrzeszczy: oddaj hajs!
Budzisz się rano i nie wiesz, co to za gość obok

Z pewnością tego typu zajęcia pomagają zrozumieć zagrożenie, dzięki nim być może wielu nastolatków nigdy nie sięgnie po substancje uzależniające.