Hola!

Tym tradycyjnym zawołaniem przywitaliśmy dziś długo oczekiwanych gości z Hiszpanii. To już druga wizyta uczniów i nauczycieli z Barcelony. Poprzednia, wiosenna, była wspaniałą przygodą, wspominaną do dziś przez jej uczestników. Hiszpańską młodzież oraz ich opiekunów ugościliśmy wręcz po staropolsku – chlebem i solą. Ten obyczaj wzbudził wielkie zainteresowanie naszych koleżanek i kolegów, nie wspominając już o smaku, który z pewnością na długo zostanie w ich pamięci. Przywitanie było bardzo serdeczne. Pokazaliśmy naszą szkołę oraz jej najbliższe otoczenie, a także … śnieg, którego goście z południa Europy mają u siebie bardzo mało.

Przed wszystkimi tydzień zwiedzania, wzajemnego poznawania się oraz tworzenia więzi, które – mamy nadzieję – przetrwają bardzo długo. Świadczą o tym już dziś roześmiane twarze uczniów i nauczycieli. A zatem – do następnej relacji z pobytu Hiszpanów w naszej szkole!