11 marca biblioteka szkolna stała się miejscem sprawdzenia czytelniczej wiedzy, dotyczącej  szkolnego konkursu „I Ty możesz zostać czarodziejem”. Obejmował on trzy pierwsze powieści Harrego Pottera autorstwa J.K Rowling. Test składał się z 50 pytań, jednokrotnego wyboru. Do rywalizacji stanęło 17 uczniów, z których fenomenalną wiedzą wykazała się Paulina Dittrich z klasy VA, odpowiadając na wszystkie pytania prawidłowo. Drugie miejsce zajęła jej klasowa koleżanka Alicja Kiera oraz Agata Loska z klasy III C. Trzecie miejsce zajęła Julia Mirowska z klasy IV A oraz Andrzej Działach z klasy VI A. Na wyróżnienie zasługują Michał Kuczek z klasy IV A oraz Maciej Frątczak z klasy VI A, którym niewiele zabrakło do zajęcia miejsca na podium.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już wszystkich do wzięcia udziału w majowym konkursie, tym razem obejmującym wszystkie części Harrego Pottera !