21.03.2019 klasy pierwsze wybrały się na katowicki rynek, aby wspólnie z Klubem Gaja wziąć udział w uroczystych obchodach Dnia Wody. Spotkanie rozpoczęło się od przemówień władz miasta , przedstawicieli instytucji związanych z gospodarką wodną Katowic, Straży Miejskiej   i organizatorów  imprezy. Wzięliśmy udział w różnego rodzaju ciekawych grach i zabawach  przygotowanych przez sponsorów i Klub Gaja. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się na temat zbiorników wodnych w naszym regionie oraz różnych sposobów wykorzystywania, ochrony                i oczyszczania wody. Dowiedzieliśmy się też, że woda płynąca w naszych kranach jest równie zdrowa jak ta kupowana w plastikowych butelkach.  Ciekawe zajęcia zorganizowała dla nas również katowicka Straż Miejska. Mieliśmy również okazję do udzielania wywiadów do gazet oraz występów przed kamerami telewizyjnymi. Bogatsi o wiedzę i różnego rodzaju prezenty wróciliśmy zadowoleni do domów. Bardzo dziękujemy  organizatorom i sponsorom.

Relacja:E.Wojtuszek

A jeśli chcieliby Państwo zobaczyć jak naszym pierwszakom poszło przed kamerami, to zachęcamy do obejrzenia Silesia Flesz, dokładnie od 07:36 minuty.

 

Silesia Flesz: wydanie 21.03.2019