Dziś (22 stycznia) w naszej szkole zrobiło się – multikulturowo. Wszystko za sprawą Dnia Języków Obcych, w którym wzięły udział wszystkie klasy.

Korytarze już od wczesnych godzin rannych rozbrzmiewały gwarem języków całej Europy. Można było usłyszeć oczywistych „dominatorów” – angielski i niemiecki, ale obok nich pojawiły się także: grecki, francuski, rosyjski, włoski, ukraiński. Najbardziej wszystkim zależało na mowie mieszkańców Barcelony, bo to oni byli przecież głównymi gośćmi naszego spotkania. Prezentacja wypadła bardzo dobrze, o czym świadczyły gromkie brawa.             Najlepsze zostało jednak na koniec, a chodzi oczywiście o jedzenie. Wiadomo – każdy kraj to odmienna tradycja kulinarna i tysiące okazji … do kosztowania europejskich specjałów. Tak, to były wspaniałe chwile:) Nie dajmy się jednak zwieść. Na stołach oprócz smakowitych przekąsek można było znaleźć również ciekawostki: flagi, historię poszczególnych państw, książki, pamiątki z podróży. A zatem – przyjemnie i pożytecznie!         Ten dzień wszystkim się podobał. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę o Europie i jednocześnie zacieśniliśmy więzi z naszymi przyjaciółmi z Hiszpanii, którzy jutro niestety będą się z nami żegnać. Ich pobyt w Polsce dobiega końca.  Następna relacja będzie właśnie o tym…