Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w Ogólnopolskim Projekcie mającym na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt był realizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. W ramach projektu przeprowadzono lekcje w oparciu o przesłane materiały. Zorganizowano wystawę nt. Powstania Warszawskiego. Uczniowie zapoznali się z literaturą powstańczą, mieli okazję obejrzeć filmy o Sierpniu 1944, oraz  wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pod hasłem: Uczniowie śpiewają (nie)zakazane piosenki. Chętni uczniowie wykonali kartki z życzeniami dla Powstańców. Projekt zakończono stworzeniem pamiątkowego albumu z życzeniami, który przesłaliśmy żyjącym Powstańcom Warszawskim. Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy 2a i 7a.
Koordynatorzy projektu i opiekunowie SKW: Bożena Dolina i Magdalena Dybał-Nowakowska.